Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów to nie tylko wybranie i odpowienie skomponowanie ze sobą roślin. Sam projekt zaczyna się od poznania preferencji i wymagań zleceniodawcy. Każdy przyszły właściciel ogrodu chce, aby teren wokół jego domu był nie tylko piękny, ale też funkcjonalny. Każdy ma też odmienną jego wizję. Zadaniem architekta jest takie połączenie wymagań klienta ze stanem i rodzajem nawierzchni, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Projektowanie ogrodów Białystok

Projektowanie ogrodów - BIałystok
Bardzo ważna jest analiza podłoża.

Poznanie jakości gleby, odpowiednie jej przygotowanie i nawożenie, to kluczowe aspekty pozwalające na przygotowanie roślinom odpowiednich warunków do właściwego rozwoju.

Bez tego, nawet najpiękniejszy ogród może nie przetrwać.

Na kompletny projekt ogrodu składa się wiele rzeczy. Należy do nich także zaplanowanie nawierzchni. W dużym ogrodzie różna nawierzchnia wyznacza różne strefy, które odpowiednio skomponowane będą stanowić harmonijną całość. W mniejszym ogrodzie podkreślą jego charakter i styl. Ścieżki, tarasy i podjazdy stanowią integralną część ogrodu, podobnie jak oświetlenie i schemat nawodnienia.
Projektowanie ogrodów wymaga doświadczenia, ale przede wszystkim odpowiedniej wiedzy o roślinach. Pracownicy naszej firmy kochają rośliny i zajmują się nimi z zaangażowaniem.

Zależy nam na tym, aby wykonany przez nas projekt i powstały według niego ogród był ozdobą i cieszył swoich właścicieli przez długie lata.