Ogród przy wejściu do domu 28 kwietnia, 2020

Ogród nie zawsze musi się znajdować za domem i być niewidoczny od strony wejścia. Czasem wręcz przeciwnie – dobra aranżacja terenu wejściowego sprawi, że budynek również nabierze charakteru. Teren przed domem to nie tylko podjazd i chodnik. Jest to pierwsza rzecz, którą widzimy wchodząc na teren posesji. Zieleń przed budynkiem potrafi zdziałać wiele, o ile będzie to zrobione z głową.

Bardzo istotną rzeczą jest dopasowanie naszego ogródka przy wejściu do stylu, w jakim jest nasz dom.

Możemy zaprojektować ogród „na bogato”, z ogromną ilością zieleni, krzewów i kwiatów bądź też oszczędny i minimalistyczny, z odpowiednio dobranymi elementami małej architektury: dopasowanymi donicami, murkami i oświetleniem. Nie zdominuje on wówczas samego budynku, a tylko podkreśli jego atuty.

Zakładanie ogrodów - Białystok | Ogród przed domem
Podobnie ma się rzecz z samym dojściem do budynku. Mamy do dyspozycji kilka możliwości, nie tylko kostkę brukową, której nagminnie używają właściciele posesji. Owszem, jest ona wygodna w użytkowaniu, ale mało oryginalna. Internet pełen jest inspiracji. Możemy je dopasować do naszego projektu ogrodu przed domem w całości bądź zastosować tylko te elementy, które nam pasują.

Nie bójmy się nowych i oryginalnych rozwiązań. Zyska na tym nasz dom, który przestanie przypominać wszystkie inne domy z sąsiedztwa nabierając indywidualnego i oryginalnego charakteru.

Zakładanie ogrodów - Białystok | Ogród przed domem